Novinky
Domov / Návody / Trik ako zablokovať spamera, ktorý nie je fanúšikom Vašej FB stránky!
Ako zablokovať niekoho, kto nie je Váš fanúšik na FB stránke

Trik ako zablokovať spamera, ktorý nie je fanúšikom Vašej FB stránky!

Ak máte fb stránku a stretli ste sa so spamom od niekoho, kto nie je Váš fanúšik, je dosť zložité (nemožné) nájsť možnosť ako daného človeka/fb stránku dostať do Vášho ban listu. Preto uvádzam jednoduchý a efektívny návod ako sa to dá spraviť.

Budete k tomu potrebovať jedine Chrome a nasledujúcu stránku: https://xenforo.com/help/facebook-user-id/

Pre účely tohto návodu som si vybral ako nefanúšika mojej FB stránky a človeka, ktorého chcem preventívne zabanovať pána Róberta Fica :). Prvý krok je teda ísť na facebook daného užívateľa, ktorého chcete zabanovať a z URL adresy skopírovať jeho FB meno (s cieľom zistiť jeho FB ID). Pozor FB meno v URL adrese nie je to isté ako oficiálne meno pod ktorým na FB vystupuje. Takže FB meno Roberta Fica je “robertficosmersd” (viď obrázok nižšie).

Facebook trik (ban) - 1. krok

V ďalšom kroku zistíme Robkove FB identifikačné číslo (ID) zo stránky https://xenforo.com/help/facebook-user-id/. V dolnej časti stránky skopírujeme a vložíme “robertficosmersd” do textového pola (Facebook User Name) a klikneme na Fetch User ID tlačítko.

Facebook trik (ban) - 2. krok

Vyskočí nám okno s textom: “The ID of the Facebook user robertficosmersd is 100005375046895.” Toto číslo neskôr použijeme.

Facebook trik (ban) - 3. krok

V nasledujúcej časti sa prihlásime na FB ako stránka, z ktorej chceme zabanovať daného „výtržníka“. To spravíme jednoducho: V hornej modrej lište sa na konci nachádza šípka. Klikneme na ňu a vyberieme zo zoznamu („Používať Facebook ako:“) konkrétnu FB stránku, ktorú spravujeme. V mojom prípade je to stránka Tech & Facts.

Vynikajúco! Teraz už nepoužívame FB ako osoba ale ako daná stránka. Čiže ak by sme niekde niečo komentovali, ostatní budú vidieť, že to komentovala daná stránka a nie konkrétny človek. Ale to len tak pomimo. Ďalší krok je kliknúť v hornej modrej lište na ikonku dvoch ľudí (vedľa nápisu Domov) a vybrať možnosť „Zobraziť všetkých“.

Facebook trik (ban) - 4. krok

Zobrazí sa zoznam všetkých našich fanúšikov a vedľa každého mena je ozubené koliesko so šípkou. Klikneme na toto koliesko (pozn. je úplne jedno na ktoré), prejdeme kurzorom myši na možnosť “odstrániť” a klikneme pravým tlačítkom!! Zobrazia sa nám možnosti prehliadača Chrome a vyberieme poslednú možnosť “Inspect element” tak ako na obrázku:

Facebook trik (ban) - 5. krok

Po kliknutí na “Inspect element” sa otvorí nové okno prehliadača (okno so zoznamom fanúšikov nechávame stále otvorené) a šedou farbou sa zvýrazní riadok: “<span class=”_54nh”>Odstrániť</span>“. Nás však zaujíma riadok, ktorý sa nachádza nad zvýrazneným riadkom a obsahuje “user_id=“. Viď obrázok:

Facebook trik (ban) - 6. krok

Na tento riadok klikneme pravým tlačítkom myši a vyberieme možnosť “Edit as HTML

Facebook trik (ban) - 7. krok

Teraz budeme môcť editovať vybraný riadok. Ako už možno tušíte, zmeníme user_id číslo, ktoré sa tam nachádza za FB ID, užívateľa, ktorého chceme zablokovať – číslo ktoré sme na začiatku tohto návodu zistili ( “The ID of the Facebook user robertficosmersd is 100005375046895.” ) Keď toto číslo zmeníme, tak je treba už len zatvoriť editovací mód a to kliknutím ľavého tlačidla myši na ľubovolné miesto HTML kódu, ktorý needitujeme alebo na hornú šedú lištu. Týmto potvrdíme danú zmenu v kóde.

Facebook trik (ban) - 8. krok

 

Facebook trik (ban) - 9. krok

V ďalšom kroku sa vrátime naspäť do okna s otvoreným zoznamom fanúšikov (mená a ozubené kolieska) a klikneme na ozubené koliesko (to isté, ktoré sme teraz upravovali!) a vyberieme možnosť odstrániť.

Facebook trik (ban) - 10. krok

Zobrazí sa nám vyskakovacie okno s textom “Naozaj chcete odstrániť používateľa Robert Fico z tejto stránky?” (Vo vašom prípade to bude samozrejme iné meno, pokiaľ tiež nechcete zablokovať Roberta Fica :) ) Vľavo dole zaškrtneme možnosť “Natrvalo zakázať” (ekvivalent zabanovať) a potvrdíme.

Facebook trik (ban) - 11. krok

Well done … ak si chceme skontrolovať, či je daný užívateľ v ban liste prejdeme opať na zoznam našich fanúšikov (mená a ozubené kolieska) a z rozbaľovacieho zoznamu vyberieme možnosť “zablokovaní“.

Facebook trik (ban) - 12. krok

A ako môžeme vidieť, tak naozaj pán Fico už nám nebude naďalej spamovať našu stránku:

Facebook trik (ban) - 13. krok

Postup pri odstraňovaní FB stránky, ktorá nie je Vaším fanúšikom a spamuje Vás je taký istý, len na začiatku zo zoznamu fanúšikov z rozbaľovacieho zoznamu vyberiete “Stránky, ktorým sa to páči” a postupujete rovnako.

Rád by som ešte spomenul aký je rozdiel keď pri odstraňovaní zaškrtnete možnosť “Natrvalo zakázať” a keď nezaškrtnete. Ak vyberiete “natrvalo zakázať”, tak dotyčný bude v budúcnosti môcť znova like-núť Vašu stránku a zdielať jej obsah, nebude však môcť postovať na vašu stránku, like-ovať príspevky a komentovať ich. Osobne by som privítal možnosť zablokovať niekoho do tej miery, aby nemohol ani vidieť obsah stránky a znovu sa stať jej fanúšikom. Takúto možnosť však facebook neponúka. V prípade, že nezaškrtnete “natrvalo zakázať”, tak danú osobu vymažete zo zoznamu Vašich fanúšikov. Ak si to ale dotyčný človek všimne, môže sa znovu stať fanúšikom a môcť postovať, like-ovať a komentovať (spamovať) tak ako predtým. Suma sumárum neexistuje spôsob ako zamedziť niekomu aby sa stal fanúšikom stránky, dajú sa len obmedziť jeho možnosti interakcie so stránkou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>