Novinky
Domov / Návody / Nesprávny obrázok pri zdielaní článku na FB!
Zlý obrázok pri zdielaní článku na FB

Nesprávny obrázok pri zdielaní článku na FB!

Mali ste už niekedy problém, že pri zdielaní článku Vám facebook ponúkol na výber nesprávne obrázky? Alebo, že ste na svojej stránke zmenili titulný obrázok článku, ale pri zdielaní Vám stále FB ponúkal iba starý obrázok. Riešením ako postnúť na FB článok so správnym obrázkom je jednoduchý nástroj, a to: FB Debugger.

Na nasledujúcom príklade budem demonštrovať ako použiť tento nástroj. Vybral som si článok: Trik ako zablokovať spamera, ktorý nie je fanúšikom Vašej FB stránky!, ktorý chcem zdielať na FB. Jedinou chybou je, že namiesto správneho obrázka mi dáva na výber iba thumbnail s ružovým tričkom, čo sa mi samozrejme nepáči.

Návod na FB debugger - 1. krok

Aby som túto chybu opravil, otvorím si FB Debugger Tool, do textového pola na stránke vložím URL adresu článku, ktorý chcem zdielať a kliknem na “Debug“.

Návod na FB debugger - 2. krok

FB Debugger zobrazí doteraz získané informácie o stránke, ktorú chceme zdielať – základné meta tagy, meta tagy využívané protokolom Open Graph (na základe, ktorých FB načítava stránky) a v dolnej časti zobrazí náhľad stránky pri zdielaní.

Návod na FB debugger - 3. krok

Ak chceme teda, aby Facebook získal nové dáta zo stránky v hornej časti klikneme na tlačítko: “Fetch new scrape information“.

Návod na FB debugger - 4. krok

Teraz môžme vidieť, že FB má už nové dáta a teda v náhlade stránky zmenil aj obrázok, ktorý je už správny. Tak a to je všetko 😉

Návod na FB debugger - 5. krok

Kontrola správnosti. Ako môžme vidieť z obrázka nižšie, po vložení URL do facebook statusu sa nám už zobrazuje obrázok z článku, ktorý chcem zdielať.

Návod na FB debugger - 6. krok

Dúfam, že Vám návod pomohol, lebo niekedy zistiť príčinu takejto banality zaberie nadmerne veľa času. A ako všetci dobre vieme, tak čas sú peniaze 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>